Hrob F.A. Nickerla na Olšanských hřbitovech v Praze

Rodinná hrobka rodiny Nickerlů se nachází na Olšanských hřbitovech nedaleko hlavního vchodu z Vinohradské ulice. Hrobka nevypadá zanedbaně, ale zřejmě se o ní pečuje jen nepravidelně. Kromě Františka Antonína Nickerla je zde pochován i jeho syn Ottokar Nickerl, jeho rodiče, manželka a vnoučata, která, bohužel, zemřela všechna velmi mladá. I Nickerlův vnuk Ottokar junior, který se stejně jako jeho otec i děd věnoval entomologii, zemřel v pouhých 30 letech.

Jak se lze dostat ke hrobu F.A. Nickerla a jeho syna Ottokara Nickerla? Buď tramvají č. 5, 10 či 16 do zastávky Olšanské hřbitovy, nebo autem, které lze zaparkovat na parkovišti přímo u hlavního vchodu do Olšanských hřbitovů na Vinohradské ulici. Parkoviště má však dvě části. Modře ohraničenou zónu pouze pro rezidenty a bíle nalinkovanou placenou část pro návštěvníky. V této části se však neplatí v sobotu od 12 hodin, v neděli a ve svátek. Bývá však velmi obsazená.

Hned po vstupu do Olšanských hřbitovů je třeba dát se doleva směrem jakoby k obřadní síni. Obřadní síň je však nutné nechat po levé straně, nejít k ní, a pokračovat rovně. Doleva se zahne až třetí odbočkou u cedule "HŘBITOV VI odd.12b". Druhý hrob vpravo za touto cedulí je hrob F.A. Nickerla, jeho syna Ottokara Nickerla a dalších jejich rodinných příslušníků.

Majitelé navigací naleznou hrob F.A. Nickerla na souřadnicích: 50°04'44.8"N, 14°27'56.5"E


Situační mapka hrobu F.A. Nickerla Fotomapa hrobu F.A. Nickerla Umístění hrobu F.A. Nickerla Celkový pohled na hrob F.A. Nickerla Detailní pohled na hrob F.A. Nickerla Nápisy na hrobu F.A. Nickerla